2019. évi jeligénk
„Az ajtó előtt állok, és zörgetek!”
(Jelenések 3,20)

BEFOGADÓ, IRGALMAS SZÍVŰ GYÜLEKEZETÜNK – KÖRZETI KONFERENCIA SZEGEDEN

„Tavaly novemberben nem is gondoltuk volna, hogy egy prófétai szó lesz nemcsak az országos, nemcsak az Egyesült Metodista Egyházra nézve, hanem az egész világ tekintetében. Érezzük azt, ahogy az Úr lelassít, megállásra hív bennünket. Megengedi, hogy a templomok kiürüljenek, hogy még több időt fordítsunk a Szentlélek templomának az építésére. Gyülekezeti szinten is érezzük, tapasztaljuk az imádság erejét, és azt, hogy az Isten kegyelme tart meg bennünket.” – ezekkel a szavakkal kezdte meg Szuhánszki Tamás lelkész a Szegedi Körzeti Konferenciát május 3-án vasárnap délután felidézve az egyház 2020-as éves jeligéjét (Csendesedjetek el és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten!). A konferenciát online módon tartották a szuperintendens vezetésével. A lelkész arról számolt be, hogy az elmúlt esztendőben számosan csatlakoztak a közösséghez, és tavaly pünkösdkor egyszerre 13-an konfirmáltak le. Sipos Mátyás gyülekezeti laikus elöljáró is a gyülekezet nyitottsága feletti örömének adott hangot: „Jó érzés arra gondolni, hogy kialakult egy szerető ragaszkodás egymás iránt és már hiányzik, amikor nem találkozhatunk. Kicsit a mostani helyzetre tekintve, olyan jó volt egymás hangját hallani, tudom, hogy többen gyakran felkerestük egymást különböző virtuális formában. A másik nagyon kedves dolog számomra, hogy befogadó a gyülekezetünk, nemcsak a ház kapuja és ajtaja van nyitva, hanem a szívek ajtaja is nyitva áll az új testvérek felé. Jó látni, megtapasztalni, hogy befogadó, irgalmas szívű és jóra fogékony a gyülekeztünk.”

Önnek mi a véleménye?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ALDERSGATE-NAP 2024.

Ma van az Aldersgate-nap. 1738-ban John Wesley ezen a napon egy Aldersgate utcai londoni házicsoportban ...