2019. évi jeligénk
„Az ajtó előtt állok, és zörgetek!”
(Jelenések 3,20)

ELHUNYT A NYÍREGYHÁZI GYÜLEKEZET LAIKUS ELÖLJÁRÓJA


Váratlan hirtelenséggel ment el közülünk Rakovits Béláné Ibolya, nyíregyházi gyülekezetünk laikus elöljárója. Augusztus 19-én, szombat délelőtt rosszul lett, éppen egyik hittestvére volt nála, mentőt kellett hívni, és a sürgősségre került. Válságosra fordult az állapota. Összeomlott a keringése. Az orvosok megpróbálták újra éleszteni, de ez nem járt sikerrel. Lelkésze aznap délután kapta hírt, hogy Ibolya elment erről a földről, Urához, Jézushoz költözött. Hálásak vagyunk életéért, fáradhatatlan szolgálatáért a börtönmisszióban és számos más helyen. Nagyon szerette Megváltóját, az Úr Jézust, és metodista gyülekezetét, de felekezeti határokon túl is hittestvéreit. Hecker Márton lelkész így emlékezett utolsó beszélgetésükre: „Mielőtt szabadságra utaztunk volna, telefonon beszélgettünk. Arról beszélt nekem, hogy nagyon közel van már Jézus visszajövetelének ideje, és aggodalmának adott hangot, hogy akik még nem Jézuséi gyülekezetünkből, nehogy lekéssék az alkalmas időt. Nehogy úgy alakuljon, hogy nem mehet be mindenki közülünk az Úr Jézus örök országába. Ibolya előre ment, megelőzte Jézus visszajövetelét, de a sürgető aggodalom üzenetét ránk hagyta. Vegyük komolyan lelki hagyatékát!”

Önnek mi a véleménye?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

KÖZGYŰLÉST TARTOTT A KERESZTÉNY-ZSIDÓ TANÁCS

Május 22-én tartotta éves közgyűlését a Keresztény-Zsidó Tanács. Dr. Székely János püspök meghívására a KZsT ...