A 94. Évi Konferencia ünnepi záróistentiszteletén, május 10-én vasárnap Budapesten a metodista Egyházközpontban dr. Stefan Zürcher püspök beiktatta a Magyarországi Metodista Egyház új szuperintendensét Kovács Zoltán Mihályt. A mintegy 200 fő részvételével tartott alkalmon az új szuperintendensért Farády Zsolt országos elöljáró, Uwe Onnen német metodista lelkész és dr. Khaled A. László leköszönő szuperintendens mondott kézrátételes imádságot. A metodista egyház e kiemelt ünnepségén a testvéregyházak népes képviselete fejezte ki az ökumenikus egységet Jézus Krisztusban.
Kovács Zoltánt igével köszöntötték: Szabó Gábor katolikus főtisztelendő, Kondor Péter evangélikus püspök, Papp János baptista elnök, Pataky Albert pünkösdi lelkész, John Wilson anglikán káplán, Gusztin Imre názáreti szuperintendens, Stefan Schröckenfuchs osztrák metodista szuperintendens, dr. Fischl Vilmos az ökumenikus tanács főtitkára, valamint az Evangélikus Hittudományi Egyetemről az egykori évfolyamtársak nevében dr. Tóth Károly soproni evangélikus lelkész.
Az új szuperintendens életére, szolgálatára és családjára Isten áldását kívánjuk a jeremiási éves jeligével: „Reményteljes jövőt adok nektek!” A vezetői szolgálat hivatalos átvétele 2026. július 1-én történik meg.
Az istentisztelet közvetítése itt megtekinthető:
Magyarországi Metodista Egyház A Magyarországi Metodista Egyház hivatalos oldala.
