SZÖVETSÉGMEGÚJÍTÁS ISTENNEL

Ősi metodista liturgiánk szerint január első vasárnapján országszerte szövetségmegújító istentiszteletek voltak imaházainkban, templomainkban. Az Istennel való szövetségi kötelék megerősítéseként imádkozzuk az odaszánás szavait minden év elején: „Nem vagyok többé a magamé, hanem a tied. Állíts oda, ahová akarsz! Rendelj a mellé, aki mellé akarsz! Hadd dolgozzak, hadd tűrjek akaratod szerint! Használj, vagy állíts félre céljaid szerint! Emelj fel a te nevedért, vagy alázz meg a te nevedért! Tölts meg, üresíts meg! Legyen meg mindenem, vagy ne legyen semmim! Szabad elhatározásomból és teljes szívemből mindent jótetszésedre és kezedre bízok. És most, dicsőséges és magasságos Isten, Atya, Fiú, Szentlélek: te az enyém vagy és én a tied. Úgy van, így legyen! Fogadalmamat erősítsd meg a mennyben, ahogyan ezt a földön megcselekedtem! Ámen.”

Önnek mi a véleménye?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

MEGVALÓSULT A GYÖRKÖNYI FELÚJÍTÁS!

A Györkönyi Német Nemzetiségi Önkormányzat együttműködésben a Magyarországi Metodista Egyházzal vállalta, hogy a NEMZ-N-25-0125 azonosítójú ...