2019. évi jeligénk
„Az ajtó előtt állok, és zörgetek!”
(Jelenések 3,20)

HIDASI ÖKUMENIKUS ÜNNEPEK

„Legyen velünk Istenünk, az Úr, ahogyan őseinkkel volt. Ne hagyjon el bennünket, és ne vessen el magától!” (Királyok 1. könyve 8,57) – A 2018-as év vége az ökumenikus közös ünneplések ideje volt Hidason: kétszer is meghívták gyülekezetünket közös hálaadásra. Az evangélikus templom nagy felújítása utáni felszentelő istentisztelet után református testvéreink vendégei voltunk november 18-án, új templomuk építésének 10 éves évfordulóján. Az ünnep fényét Halász Béla szerbiai református püspök és a hertelendyfalvi partnergyülekezet jelenléte emelte. Építő gondolatokat mondott üdvözlő beszédében nyugdíjas lelkészünk, Sztupkai Mihály, amikor felhívta a figyelmet a tájékozódás fontosságára: földrajzi értelemben a templomtoronynak, lelki értelemben az igének van ilyen fontos szerepe. Nagyon tanulságos volt Boruss Mária lelkésznő beszámolója, aki az építkezés idejében volt Hidason református lelkész. Vele is nagyon intenzív kapcsolata volt a hidasi testvéreinknek. Beszámolt a több tízmilliós projekt indulásáról, amikor egy adományozott telek és 100 000 Ft. volt az „induló tőke”. Csodálatos volt a támogatások alakulása (a legnagyobb összeg Dél-Koreából érkezett), de impozáns volt a helyi református test- vérek együttműködése az építkezés során. Marika (így nevezik a hidasi testvéreink a lelkésznőt) beszámolt arról, hogy az építési napló mellett imanaplót is vezetett. Beszámolója során ebből idézett: ima-küzdelmeiről, igei vezetéséről, a csodás imameghallgatásairól és az Úr időben küldött segítségeiről. Talán mi is jobban számolhatnánk problémáink megoldása során az Úr erejével és segítségével. Örülünk, hogy gyülekezetünkből többen is osztozhattunk testvéreink örömében. (Schauermann Márta és Schauermann M. Henrik, Megjelent a Pécsi Körzeti Hírlevélben, XXIII. évfolyam 1. szám, 2019. január)

Önnek mi a véleménye?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ALDERSGATE-NAP 2024.

Ma van az Aldersgate-nap. 1738-ban John Wesley ezen a napon egy Aldersgate utcai londoni házicsoportban ...