BÁLINT-HÁZI BESZÉLGETÉS A METODIZMUSRÓL

A fővárosi Bálint Ház Vallásokról szóló sorozatának utolsó része április 19-én este a metodizmusról szólt. Nagy Erzsébet szerkesztő meghívására a témáról dr. Khaled A. László metodista szuperintendens és dr. Iványi Gábor a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösségének elnöke beszélt, a mintegy 25 fős hallgatóság előtt. A kétórás beszélgetésben a metodista ébredési mozgalom 18. századi története és teológiai hangsúlyai kerültek bemutatásra, de a meghívott egyházi vezetők a magyarországi wesleyánus közösségek életéről és aktuális szolgálatairól is beszéltek.

Önnek mi a véleménye?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

PÜSPÖKI LÁTOGATÁS KÁRPÁTALJÁN

2026. március végén egy rendkívüli püspöki látogatásra került sor Ukrajnában, de ezúttal mindhárom európai metodista ...